WSOP (51): Scott Blumstein massive chipleader Dag 8

Aan de finaletafel van het WSOP Main Event is het vooralsnog enkel Scott Blumstein wat de klok slaat. Hij won een gigantische pot van John Hesp en neemt een overtuigende chiplead mee naar Dag 9. Jack Sinclair (8e) en Ben Lamb (9e) werden uitgeschakeld. Vannacht gaan we verder met nog zeven spelers over.


Op Dag 1 van de finaletafel, of beter gezegd Dag 8 van het Main Event, zou gespeeld worden totdat er nog zes spelers over waren. Zo ver kwam het niet. Om half negen Nederlandse tijd deze morgen werd het spel stil gelegd met nog zeven spelers aan tafel. Het was niet dat er een gebrek aan actie was, dat zeker niet. De derde bust van de avond wilde er gewoon niet van komen.
Nadat 2016 winnaar Qui Nguyen het ‘shuffle up and deal’ mocht uitspreken deed showman John Hesp zijn populariteit nog meer stijgen door in de eerste hand van de dag Antoine Saout eruit te bluffen. Hesp besloot tevens even wat tv-tijd te pakken en vierde zijn bluf uitbundig, tot groot vermaak van de toeschouwers.
9e – Ben Lamb (USA) – $1.000.000
Drie handen later, in hand 4, was het echter al meteen prijs. Na een raise van Jack Sinclair naar 1.6 miljoen schoof Ben Lamb all-in (22BB) met . Sinclair maakte de call met en Lamb was at risk. De tweevoudige Main Event finalist kon deze achterstand helaas niet ongedaan maken op board .
Lamb eindigde hierdoor op plek 9 en mocht daarvoor $1.000.000 ophalen. Lamb was uiteraard teleurgesteld, maar toonde zich ook realistisch. Lamb: ‘Can’t be mad at a million though…’ en zo is het natuurlijk maar net.
Daarna nam Hesp de regie weer over, met flamboyant spel en vergelijkbaar enthousiasme nam hij de chiplead over, zij het maar tijdelijk. Het duurde tot hand 27 eer er weer echt iets noemenswaardig te melden viel.
In die hand was het die andere tweevoudig finalist, Antoine Saout, die at risk was. Saout had het er met in liggen tegen van Jack Sinclair en had dus hulp nodig. Hulp kwam op board . Trips tienen voor Saout was genoeg voor een double-up.
Vijf handen later, in hand 32, wist ook Dan Ott te dubbelen. Ott opende preflop naar 2,2 miljoen en kreeg calls van zowel John Hesp als Scott Blumstein. Op flop werd naar Ott gecheckt, die het 3,5 miljoen maakte. Nadat Hesp foldde schoof Blumstein all-in.
Ott schoof rap zijn laatste 14 miljoen naar het midden met en stond er daarmee goed voor tegen de inside straight draw van Blumstein met . Turn bezorgde Blumstein ook nog de flush draw en de spanning liep op voor Ott. River was echter veilig en tot grote opluchting van hem en zijn rail pakte ook hij de dubbel.
Na de eerste break van de avond gingen in hand 47 alle remmen los. Het waren de twee bigstacks Scott Blumstein en John Hesp die in een gigantische pot verwikkeld raakten.
Blumstein opende naar 2,2 miljoen UTG en enkel Hesp in de BB maakte de call. Flop werd vervolgens gecheckt, waarna Blumstein 3 miljoen bette op turn , na wederom een check van Hesp. Hesp raiste nu echter naar 7 miljoen, waarna Blumstein daarna 3bette naar 17 miljoen.
Hierop schoot Hesp uit zijn stoel en al staande schoof hij all-in. Blumstein callde echter sneller dan het licht, want hij speelde . Hesp zette daar tegenover en was drawing dead. River was enkel voor de statistieken.
De rail van Blumstein ging volledig uit zijn dak. Blumstein dubbelde naar 156 miljoen nam hiermee de chiplead stevig in handen, terwijl Hesp afzakte tot een van de shortstacks.
8e – Jack Sinclair (UK) – $1.200.000
In hand 64 kwam er vervolgens een einde aan het avontuur van de jonge Brit Jack Sinclair. Sinclair was al de hele avond een van de shortstacks en het lukte hem niet om uit die onderste regionen weg te komen. In blind level 39 schoof hij zijn laatste 13BB naar het midden met en zag tot zijn teleurstelling Bryan Piccioli callen met . Slecht nieuws dus voor Sinclair, die vervolgens uitschakeling niet kon vermijden op board . Sinclair eindigde op plek 8 en dat was goed voor $1.200.000.
Dag 9
We moesten dus nog steeds één speler kwijt raken om de dag tot een einde te laten komen, maar dat lukte niet. Toen na hand 75 niemand uitgeschakeld werd, besloot de organisatie het spel stop te leggen. Vannacht zullen we dus in plaats van zes nog zeven spelers zien verschijnen. Zij spelen verder met nog zo’n 56 minuten op de klok in Level 39 (600.000/1.200.000, ante 200.000). Alle spelers zijn verzekerd van een minimale pay-out van $1.425.000.
Blumstein begint vannacht als massive chipleader aan Dag 9. Hij beleefde natuurlijk een geweldige avond gisteren en heeft met 49% de helft van alle chips in handen. De Fransman Benjamin Pollak doet met 22% ook een aardige duit in het zakje, terwijl de rest allemaal op grote afstand volgt. Onderstaand de volledige chipcounts aan het begin van Dag 9.
SeatSpelerLandChip CountBig Blinds%
1John HespUK22,475,00018.76%
2Scott BlumsteinUSA178,300,000148.649%
3Antoine SaoutFRA14,550,00012.14%
4Benjamin PollakFRA77,525,00064.622%
5Damian SalasARG15,625,00013.04%
6Bryan PiccioliUSA35,750,00029.810%
7Dan OttUSA16,350,00013.65%
Vannacht zal er wederom om 02:30 uur gestart worden en vanaf 03:00 uur kunnen wij live meekijken via Poker Go. Het plan is vooralsnog om door te spelen totdat de laatste drie spelers bekend zijn. Die drie spelers gaan vervolgens zaterdagnacht uitmaken wie de opvolger gaat worden van Qui Nguyen en zich tot WSOP Main Event champion 2017 mag kronen.
(Foto’s, credits Pokernews / Joe Giron / Jayne Furman)
Lars Smeets a.k.a. 'LarsVegas' uit Valkenburg is sinds 2012 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Pieter 'PrinsFlip' Salet.