Nederlander Koen Breed wint National Championship in Macau!

De Nederlander Koen Breed heeft het PokerStars Championship Macau National Championship gewonnen, goed voor maar liefst $114.314. Hij haalde als chipleader de finaletafel en wist de klus te klaren. Steve O’Dwyer klaarde ook een klus, hij won de Super High Roller goed voor een miljoen mango’s!

Het PokerStars Championship Macau National Championship had nou niet echt de aandacht van de internationale pokermedia de afgelopen dagen. De High Rollers trokken alle aandacht, maar ineens was er groot Nederlands succes in het National Championship. De Nederlander Koen Breed maakte een diepe run en drong als chipleader door tot de finaletafel. Dat is op zich al een prestatie van formaat, aangezien er 818 entries waren in dit toernooi!

Helaas zijn er geen details bekend van het verloop van de finaletafel, maar het belangrijkste detail weten we wel en dat is dat Koen Breed als winnaar uit de strijd kwam! Hij greep de titel en de hoofdprijs van HK$888.080, wat omgerekend zo’n $114K is of €107K. Een geweldige cash en verreweg de grootste ooit in een live toernooi voor Breed. Bij het MCOP Main Event van 2016 werd Breed 44e voor €7.895, wat zijn grootste cash was tot gisteren:


O’Dwyer en z’n lucky mango
De Super High Roller kreeg een voorspelbare heads up. Niet dat het spel voorspelbaar was, dat is bij de heren Steven O’Dwyer en Fedor Holz zelden het geval. Maar dat deze twee maar weer eens een keer de grote prijzen verdeelden in een Super High Roller, dat was tamelijk voorspelbaar. Het voorspelbare geeft alleen maar meer cachet aan de ongelooflijke prestaties van O’Dwyer en Holz de laatste jaren.

Na een heads up deal, pakte O’Dwyer de titel en ruim $1 miljoen aan prijzengeld. Holz nam genoegen met het zilver en $868K. De derde plek was voor de Duitser Manig Loeser. De strijd heads up ging nog om zo’n $40K en die strijd werd snel beslist. O’Dwyer wist te hitten met tegen de van Holz. O’Dwyer speelde kennelijk het hele toernooi met een mango bij z’n stack en die werd al snel de lucky mango genoemd. Uiteraard mocht het stuk fruit mee op de winnaarsfoto:

PokerStars Championship Macau Super High Roller
Dates: April 1-3, 2017
Buy-in: HK$400,000
Entries: 88 (64 unique players plus 24 re-entries)
Total prize pool: HK$33,802,560

PlaceNameCountryPrize (HKD)USD approx
1Steve O’DwyerIreland8,460,830*1,088,636
2Fedor HolzGermany6,749,170*868,401
3Manig LoeserGermany4,124,000530,689
4Kahle BurnsAustralia3,228,000415,389
5Zuo WangChina2,603,000334,962
6Qiang LinChina2,028,000260,969
7James ChenTaiwan1,605,000206,536
8Zhao HongjunChina1,215,000156,350
9Dan SmithUnited States947,000121,863
10Stanley ChoiHong Kong727,00093,553
11Michael EganAustralia727,00093,553
12Daniel NeilsonAustralia676,00086,990
13Isaac HaxtonUnited States676,00086,990
Pieter Salet a.k.a. 'PrinsFlip' uit Nijmegen is sinds 2009 aan PokerCity verbonden. Sinds 2017 is hij eigenaar, samen met Lars 'LarsVegas' Smeets.